Přátelé a sponzoři

  „Pokud Vám někdo v životě pomohl, stal se vaším přítelem !“ 

  Uvažuji přesně v duchu tohoto starého moudrého přísloví. Často kolem sebe slyším nářky na závist a sobectví, kterým si někdy lidé vzájemně komplikují život. Máme to štěstí, že je kolem nás také několik lidí, kteří nám naprosto nezištně na naší cestě pomáhají. Jedná se o nezanedbatelnou materiální, ale především morální podporu. Když bylo Pavlovi šest roků, ještě jsem mu dost dobře nedokázal vysvětlit jak a proč nám někdo zdánlivě úplně cizí pomáhá. Dnes už daleko lépe chápe složité vztahy mezi lidmi a také pomoc, které se mu dostává. Dobře ví, že v tom díky nim nejsme sami a že by bylo neodpustitelné jenom z nedostatku vůle nebo pracovitosti zahodit svoji příležitost a zklamat ty, kteří nám věří .

    srpen 2010 - před několika roky jsem si bláhově myslel, že bude rozhodující, abychom dokázali ufinancovat hokej našeho syna do nějakých 12 až 13 roků a potom už klub převezme hlavní finanční zátěž spojenou s hokejovým rozvojem. Byly to naivní představy, protože místo toho dochází každým rokem k růstu nákladů na náš projekt multisportovní přípravy. Letošní náklady na měsíce: únor, duben a červenec byly "rekordní" co se týká finanční náročnosti. To vše v době, kdy firmy krachují a šetří se na každém kroku. 

     Bez veliké pomoci našich skvělých dlouholetých sponzorů, kteří se za ten čas stali našimi opravdovými přáteli, bychom už dávno se svým programem skončili.

     Chtěl bych vřele doporučit všem rodičům mladých nadaných hokejistů, aby našli odvahu a motivaci k tomu hledat ve svém okolí dobré lidi, úspěšné podnikatele, kteří dokáží někdy i dlouhodobě podporovat  sportovce, klidně i jednotlivce v kolektivním sportu, pokud v této činnosti vidí nějaký smysl a budoucnost.  

     Český mládežnický hokej nemá mnoho možností, ale tohle je jedna z cest, která je málo využívána a která může být velmi prospěšná budoucnosti českého hokeje.