Hokejové úspěchy

Moje největší hokejové úspěchy:

 

2. July 2014 

Pavel Zacha -

First Pick CHL Import Draft -

Sarnia Sting -

Ontario Hockey League

 

May 2014

Bureau of Central Scouting Continental Hockey League Ranking - KHL Draft 2014

European Players, 2. spot - Pavel Zacha - Liberec

 

April 2014

U18 World Championship, Lappeenranta, Finland

2. place (Silver Medal)

 

March 2014

Red Line Report, Ranking Entry Draft NHL 2015

5. spot - Pavel Zacha - CZE

 

December 2013

U20 World Championship, Malmö, Sweden

Age 16, the First Participation in The World Junior Championship

 

Friday 13. September 2013

The First Goal in The First Match, in The First Rotation, in The First Shot on The Goal in Czech Men Ice Hockey Extraliga

 

September 2013

The First Profesional Contract, mens team  Bilí Tygři Liberec

 

August 2013

EUROPEAN TROPHY - Djurgarden Sweden

The First Star of The Game

 

15.5.2013

Zařazení do přípravy do týmu mužů Bílí Tygři Liberec pod vedením trenéra Pavla Hynka (věk 16 roků, 1 měsíc)

 

19.4.2013

Sezóna 2012/2013  Duben 2013

V čerstvě dosažených šestnácti letech účast na Mistrovství světa U18 v ruské Soči.

( April 2013, The First U18 World Ice Hockey Championship, Sochi, Russia)

Na mistrovství světa začínal proti nejslabšímu Lotyšsku ve čtvrté lajně s minimálním prostorem na ledě. Postupem času a s kvalitou soupeřů jeho role v týmu rostla do vyšších formací i do přesilovek a oslabení. Nakonec skončil s nejlepšími statistikami v českém týmu v hodnocení plus/mínus (+3) v rámci českého týmu a se třemi kanadskými body. Češi skončili celkem na 7. místě.

V rámci extraligy juniorů v sezóně 2012/2013 došli Bílí Tygři Liberec až do semifinále Play Off. V patnácti letech dosáhl Pavel Zacha 44 kanadských bodů ve 44 zápasech a vytvořil tak český rekord patnáctiletých hráčů v extralize juniorů. Zvítězil ve statistikách nejvyšší juniorské soutěže mezi hráči  ročníku nar. 1997 (druhý Kaše - 4 zápasy a 1 bod) , 1996 (nejlepší z ročníku Jenyš - 16 bodů) i 1995 (obránce Štencel - 24 bodů) s velkým náskokem. V rámci týmu Bílí Tygři Liberec obsadil druhé místo v bodování základní části i v play off.

Ve věku 15 let a 7 měsíců nastoupil v European Trophy za muže proti SC Bern v dresu Bílých Tygrů Liberec. Zde si zahrál proti Johnovi Tavaresovi, hvězdě New York Islanders, který obdržel v mládí od Hockey Canada statut Výjimečného hráče. Proti druhému Výjimečnému hráči si Pavel Zacha zahrál ve stejné sezóně v generálce na Mistrovství světa osmnáctek v Rusku. Zde nastoupil proti týmu Kanady v centru první lajny proti dalšímu výjimečnému hráči Connorovi Mc Davidovi. Zahrát si v jedné sezóně proti dvěma hráčům ze tří, kterým byl tento statut udělem za posledních deset let, to představuje určitou raritu a skvělou sběratelskou trofej.

http://hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=Pavel-ZachaJsem-stastnyze-mohu-reprezentovatKdo-by-si-nepral-medaili-z mistrovstvi-sveta-7525

Aby se mohl plnohodnotně poprat o místo v sestavě české reprezentace nominované pro Mistrovství světa osmnáctiletých hráčů v Rusku v dubnu 2013, kterému předcházely celkem tři týdenní přípravné kempy a několik přípravných zápasů, bylo nutné poprvé v životě oželet účast na Mistrovství republiky, které se v roce 2013 konalo v Chomutově. Bílí Tygři se tam probojovali v kategorii mladšího dorostu. Před Mistrovstvím republiky i během něj probíhaly diskuse a jednání o Pavlově účasti ze strany trenérů i vedení klubu, ale nakonec bylo vše vsazeno na jednu kartu - pokusit se o účast na mistrovství světa v jeho tehdy ještě patnácti letech. Bez účasti Pavla Zachy skončili mladší dorostenci nakonec na hezké bronzové pozici.

 

ZÁKLADNÍ PŘEHLED:

TITULY MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY:

1. Soběslav 2006, MČR - TURNAJ VÍTĚZŮ KRAJŮ 3. TŘÍD, klub HHK Velké Meziříčí, trenér Petr Svoboda

2. Brno 2007, MČR 5. TŘÍD, klub Kometa Group, trenér Miloš Náprstek

3. Vsetín 2008, MČR 6. TŘÍD, klub Kometa Group, trenér Miloš Náprstek

4. Mělník 2009, MČR 7. TŘÍD, klub Kometa Group, trenér Jan Nízner

5. Sparta Praha 2010, 1.MMČR , klub Kometa Group, trenér Jan Nízner

6. Pardubice 2011, 2.MMČR, klub Bílí Tygři Liberec, trenér Jan Šťastný

----------------------------------------------------------------------------------------

TITULY neofic. MISTRA SVĚTA v kategoriích do U-16

97 WSI RIGA 27.4-3.5.2010   1. titul z MS, trenéři Petr Jonák, Jiří Kročák

97 WSI PRAHA 20.-24.4.2011 2. titul z MS, trenéři Jan Šťastný, Jiří Vozák

 

Červenec 2004  Mezinárodní škola ledního hokeje v Havlíčkově Brodě.  Získal ocenění „Nejlepší individualita Mezinárodní školy“
 

Prosinec 2004 Budvar aréna Č. Budějovice. Z turnaje 3. tříd si odváží cenu pro nejrychlejšího bruslaře a nejlepšího hráče turnaje. 
 

Únor 2004  3. třída HHK Velké Meziříčí se stala nejlepším týmem kraje Vysočina – Pavel Zacha  obdržel pohár pro nejlepší sportovce města Velkého Meziříčí od starosty Ing. Františka Bradáče
 

24.- 26. března 2006 Soběslav. Turnaj šestnácti vítězů krajů ČR
3. tříd – Mistrovství České republiky. Mistrem republiky je
HHK Velké Meziříčí. Kapitán týmu Pavel Zacha
se stal současně s 19 vstřelenými brankami v pěti zápasech nejlepším střelcem šampionátu.  Historický úspěch mládežnického hokeje ve Velkém Meziříčí.
 

21. - 23. dubna 2006 Briancon Francie. Největší mládežnický turnaj Evropy – 96 týmů ve třech kategoriích. 

Vítězem se stal společný tým Toulon – Velké Meziříčí Boucaniers.
Ocenění pro nejlepšího hráče Evropy mezinárodního mistrovství Francie si odvezl kapitán Boucaniers Pavel Zacha.

 

22.-23. září 2006 Soběslav. Turnaj  osmi předních týmů ČR 4. tříd o pohár Radka Bělohlava.  Na turnaji zvítězil HHK Velké Meziříčí před Novým Jičínem a Letci Letňany.
Nejlepším  střelcem turnaje se 16 brankami byl vyhlášen kapitán vítězů Pavel Zacha.
 

18.-20.prosince 2006 Teplice. Christmas cup s 23 účastníky, největší turnaj v ČR.  Pavel Zacha hrál v týmu Czech Buccaneers na postu prvního centra  a kapitána. Buccaneers postupně porazili HC Dyje Břeclav, Lasselsberger Plzeň, Letce Letňany, Easter Bunnies, Teplice, Dvůr Králové a Meteor Třemošnou a získali zlaté medaile. Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Pavel Zacha.
 

18.-30. ledna 2007  Québec, Kanada. Mezinárodní turnaj věkové kategorie Atom. Čs. tým skončil na 3. místě, když neudržel vedení o dva góly v poslední třetině semifinále. Skvělá hokejová zkušenost.
 

30.3. – 2.4.2007 

Brno, Rondo, Mistrovství republiky 5. tříd. 

Kometa GR postupně porazila Zlín, Jihlavu, Kolín, Ústí nad Labem, České Budějovice a Spartu Praha, což znamenalo zisk titulu mistra ČR. Pro Pavla Zachu to představuje druhý  mistrovský titul v karéře.
 

16.-18. dubna 2007 soustředění neofic. Čs. hokejové reprezentace pod vedením trenérů Sparty Praha v Roudnici nad Labem a účast na turnaji Lekov Cup v Plzni pro ročník 1996. Pavel Zacha nastoupil na postu prvního centra a asistenta kapitána. V boji o bronz zaznamenal vítěznou trefu na 3:2 znamenající porážku Plzně a zisk bronzových medailí.
 

22. prosince 2007 turnaj osmi týmů 5. tříd ve Výškově.  Pavel Zacha vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.
 

27. – 29. prosince 2007 SAREZA CUP OSTRAVA –mezinárodní turnaj vynikající sportovní a organizační úrovně vypsaný pro ročník 1995. 6. tř. Kometa GR skončila  druhá z osmi silných týmů (Vítkovice, Sareza, Trenčín, Zvolen, Berlín, Letňany, Vsetín).  Pavel Zacha se ve statistikách celého turnaje umístil na druhých místech v kanadském bodování, ve střelcích i v asistencích.
 

Únor 2008 – vyhlášen mezi nejlepšími sportovci města Velkého Meziříčí v kategorii hokej – odchovanci. Starosta města věnoval Pavlovi pohár jako ocenění za zisk 2. titulu mistra České republiky v ledním hokeji. Byl tímto způsobem oceněn již čtvrtý rok po sobě. Třikrát za lední hokej a jednou byl nominován tenisovým oddílem za vítězství v tenisovém turnaji Masters čs. tenisového okruhu.
 

23. března 2008 Vítkovice.  Dvojzápas roku, který měl rozhodnout, zda sezóna bude úspěšná či neúspěšná, baráž s Vítkovicemi o postup na mistrovství České republiky .
Kometa GR v obou zápasech zvítězila. V rozhodujícím druhém zápase - Pavel Zacha - 3 góly a tři asistence.
 

28. – 30. března 2008

Vsetín, mistrovství České republiky 6. tříd v ledním hokeji.
Kometě GR se podařilo obhájit loňský titul po výhrách 5:3 nad Spartou Praha, 14:1 nad Českými Budějovicemi a ve finále 7:0 nad domácím Vsetínem. Pavel Zacha získává svůj třetí titul z MČR,

Jako nejmladší hráč a současně první centr týmu vícenásobných mistrů republiky se společně s ostatními hráči zasloužil o ojedinělý úspěch v historii českého mládežnického hokeje - 1000 dnů bez prohry v oficiálním soutěžním utkání včetně zápasů Mistrovství ČR,

 

 


SLANÝ BŘEZEN 2009, MISTR České republiky 7. tříd s týmem Kometa Group.

V rozhodujícím

o titul se Vsetínem(4:0) zaznamenal tři body, 1 gól a dvě první asistence. Z toho dvě branky byly dosaženy při oslabení při hře čtyř proti pěti. Nejmladší hráč mistrovského týmu.

 

 

12. - 23. únor 2010 Quebec - Kanada

Semifinále klubového MS věkové kategorie Pee-Wee ((13 let). Vyrovnání nejlepšího výsledku českých "barev" v posledních deseti letech.  Pozice: Centr první lajny.  Tým čs. výběru vedl trenér Aleš Totter,

 

 

 

28. - 31. března 2010

1. MLÁDEŽNICKÉ MISTROVSTVÍ ČR V HOKEJI - PRAHA - SPARTA - LETŇANY

Pavel Zacha - ZISK 5. TITULU MISTRA ČR V ŘADĚ

ZA SEBOU S TÝMEM 8. tř. KOMETA GROUP - TRENÉR JAN NÍZNER

nejmladší hráč mistrovského týmu - 4. místo v kanadském bodování celého mistrovství

 

 

 

28. dubna - 3. května 2010

TURNAJ ELITE "AAA" - WORLD SELECTS INVITATIONAL 97 RIGA - LATVIA, duben 2010

Neoficiálmí mistrovství světa národních výběrů hráčů r. 97 z hokejových zemí.

 

CZECH SELECTS 97 - ZLATÁ MEDAILE

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH  HOKEJOVÉ KARIÉRY A TAKÉ ČESKÉHO MLÁDEŽNICKÉHO HOKEJE POSLEDNÍCH LET.

V semifinále si čs. tým poradil s Finskem 5:2, ve finále porazil Kanadu 4:1.

Turnaj Pavel Zacha absolvoval na nezvyklém postu obránce, kde strávil více než 50% hracího času.

Jako obránce byl nominován a odehrál zápas za Výběr Evropy proti Výběru Ameriky při ALL STARS GAME.

Vybrán z Evropy do programu turnajů a hokejových kempů nejlepších evropských hráčů do USA a Kanady.

 

 

WORLD SELECTS INVITATIONAL 96 PRAHA - ČERVENEC 2010 

Pavel Zacha se prosadil do výběru Czech Selects 96 jako nejmladší hráč ročníku 97 a zasloužil se  o úspěch - zisk 4. místa v konkurenci 12 výběrů z hokejových zemí. V rozhodujícím vyřazovacím utkání o čtvrtfinále s kanadským výběrem ProHockey Canada, které čs. tým vyhrál 1:0, vstřelil Pavel Zacha jedinou -  vítěznou branku zápasu a posunul české barvy do čtvrtfinále.

 První gól v přípravném utkání v kategorii extraliga ml. dorostu v dresu Bílých Tygrů Liberec: 24. srpna 2010 v přípravném  utkání Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec(1:6). Branka byla dosažena při oslabení 3 na 5. Po dobrém napadání rozehrávky a zisku puku se podařilo obejít  obránce a ze čtyř metrů prostřelit boleslavského golmana mezi betony.  Spoluhráči dovezli Pavlovi památečný puk, aby si jej mohl navždy ponechat jako vzpomínku na tento okamžik.

První gól v extralize ml. dorostu   25.9.2010, zápas o čelo tabulky Liberec - Brno, 22. minuta utkání. Pavel Zacha vyhrává vhazování na středovém kruhu a rozehrává puk na obránce, při najetí do oblouku dostává přihrávku od obránce, proniká středem do útočného pásma, nahrávkou na najetého spoluhráče Pěkného kombinačně překonávají obránce J. Zbořila, najíždí na vzdálenější tyč a přímo z nahrávky střílí gól nad padajícího brankáře Brna Slezáka. Stav utkání 1:0 (konečný stav 2:4).

První tréninky v extraligovém týmu staršího dorostu Bílí Tygři Liberec:

10. a 11. listopadu 2010

První hattrick v extraligovém utkání: 16. prosince 2010, Liberec. Utkání ELIOD Servis ELMD Bílí Tygři Liberec - Dukla Jihlava.

Memoriál Martina Čecha 2010 H. Brod:

8. tř. Bílých Tygrů Liberec zvítězila v konkurenci čtyř týmů (Slavia Praha, Slavia Bratislava, H. Brod, Tábor). Nejlepším útočníkem turnaje se 14 kanadskými body byl vyhlášen Pavel Zacha.

 

11. ledna 2011 -

převedení do kádru extraligového staršího dorostu Bílých Tygrů Liberec. Hráč ročníku 1997 hraje a trénuje s extraligovými hráči ročníku 1993.

 

22. ledna 2011 -

První utkání v extralize staršího dorostu.

sobota, zápas ELSD Bílí Tygři Liberec - Dukla Jihlava 4:5

Jihlava měla na soupisce 12 hráčů ročníku 1993, čtyři 1994 a tři 1995. Liberec pouze čtyři hráče 93, dva 95, jednoho 97 a zbytek 94. Vítězství ztratil Liberec v poslední třetině.

Pavel Zacha nastoupil ve druhé lajně na levém křídle. V tomto utkání nenastupoval na oslabení ale byl několikrát nasazen na přesilovky. Vytížení gradovalo v poslední třetině, kdy nastupoval každé druhé střídání. Odehrál i závěrečnou power play při hře bez brankáře, kdy se Liberec snažil o vyrovnání.

Bylo to poprvé v historii libereckého hokeje, kdy takto mladý hráč nastoupil do ELSD. Trenéři zjišťovali na ČSLH u vedoucího odborů registrací, pana Schifnera, který má tuto soutěž na starosti, zda je něco podobného možné, aby nedošlo případně ke kontumaci utkání.

Podle názorů vedení týmu se prokázalo, že svoji roli zvládl a má na to hrát ELSD.

 

31.ledna 2011

První vítězný gól v extralize st. dorostu

Pondělí, dohrávka odloženého utkání mezi IHC Písek a Bílými Tygry Liberec. V tomto utkání si Liberec po delší době zaslouží uznání za ukázněný výkon na hranici svých možností. Trenér Jan Šťastný dal velice odvážně na rozhodující třetí trestný nájezd při penaltovém rozstřelu mladičkého Pavla Zachy, který za důvěru poděkoval jistě provedeným blafákem.

A protože to byl jediný úspěšný pokus v celém penaltovém rozstřelu, představoval nesmírně psychicky cenné vítězství Bílých Tygrů a zisk dvou bodů.

Krásná chvíle v životě hokejového rodiče na plný úvazek !

 

10. - 13. únor 2011

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY KRAJSKÝCH VÝBĚRŮ - ROČ. 96 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

BRONZOVÁ MEDAILE PRO LIBERECKÝ KRAJ

        Když jsme přestupovali do Liberce, jeden známý agent nad tím krčil rameny a pochyboval. "Já vím, mají tam dobré podmínky, ale nevím, nevím. Nikdy tam nic nevyhráli, něco je tam špatně. S trochou nadsázky a humoru jsem furiantsky oponoval, že tohle všechno se změní s naším příchodem. Pokud jsme dokázali získat republikovou medaili s HHK Velké Meziříčí, které má 12 tis. obyvatel i s okolními vesnicemi, tak s podmínkami v Liberci se to musí v krátké době podařit taky. Medaile už nejsou vůbec na prvním místě v pořadí priorit, ale věřil jsem, že to tady dokážeme zbláznit taky po této stránce. Obsah tohoto rozhovoru se podařilo naplnit už v průběhu první sezóny. Liberec už není místem, kde by se nikdy nic nevyhrálo. Má svoji první velkou medaili a věřím, že to je teprve začátek.

    Pavel Zacha získal během pěti roků celkem šest medailí z mistrovství republiky :5 zlatých a tuto jednu bronzovou medaili z MČR krajů ve třech různých klubech (HHK Velké Meziříčí, Kometa Group a Bílí Tygři Liberec) .

Je v  tomto ohledu momentálně neúspěšnějším mladým hokejistou v ČR.

    V první polovině turnaje hrál Pavel Zacha ve výběru Libereckého kraje společně s Geckem a Svobodou centra první lajny, jejíž hru hodnotili přítomní odborníci velmi vysoko. V závěru turnaje jej trenér Jan Šťastný přesunul do beka, protože jsme na tomto postu měli největší problémy. Tím trochu ustoupil v kanadském bodování. Přesto skončil druhý v libereckém výběru se sedmi body (3+4) a celkově 18. v konkurenci 28O vybraných hokejistů ročníku 96.

_____________________________________________________

25. března 2011

První kompletní sezóna v kategorii ELMD Bílí Tygři Liberec.

Tým skončil v tabulce na třetím místě.

Nejmladší hráč základního kádru - Pavel Zacha, odehrál sezónu na pozici centra první a druhé lajny.

Odehrál 31 utkání ve kterých zaznamenal 31 kanadských bodů (17 branek, 14 asistencí).

V rámci týmu skončil za Belovičem a Simandlem na třetím místě v kanadském bodování.

V součtu kanadských bodů a plus/mínus bodů, což trenéři považují za nejdůležitější údaj, skončil se 34 body na celkově druhém místě v rámci týmu.

________________________________________________________________

MLÁDEŽNICKÉ MISTROVSTÍ ČESKÉ REPUBLIKY - PARDUBICE 30.3.-3.4.2011

Osmá třída Bílí Tygři Liberec se stala Mistrem ČR 8. tříd.

První titul v historii této hokejové organizace.

Pavel Zacha nastupoval většinu turnaje na postu obránce.

Z rukou Vladimíra Martince a Slavomíra Lenera obdržel ocenění pro nejužitečnějšího hráče Mistrovství republiky společně s šekem ve výši 6000,-Kč na hokejovou výstroj.

______________________________________________________

HOKEJOVÉ neofic. MISTROVSTVÍ SVĚTA DO 14 LET

TOURNAMENT INTERNATIONAL SUPER ELITE

97 WORLD SELECTS INVITATIONAL PRAGUE 2011

Český národný výběr hráčů  ročníku 97 - Czech Selects zvítězil na neoficiálním MS U-14 v konkurenci 16 národních a oblastních reprezentačních výběrů z deseti hokejových zemí a obhájil z Rigy 2010 světový titul.

Pavel Zacha nastupoval jako centr první lajny v mistrovském týmu. Byl asistentem kapitána týmu. Trenéři jej využívali jako univerzálního hráče, který dle potřeby fungoval v útoku i v obraně.

V osmi zápasech WSI dosáhl průměru dvou kanadských bodů na zápas, celkem 16 bodů (6+10).

Stal se nejproduktivnějším hráčem českého vítězného týmu a v absolutním pořadí z 288 hráčů na MS skončil na třetím místě.

V utkání All Star Game pořádaného v rámci MS se utkal tým Evropy s týmem Severní Ameriky. Do těchto týmů byli vybráni nejlepší hráči z jednotlivých zemí. Kapitánem výběru Evropy byl Pavel Zacha. Kromě toho hrál na pozici prvního centra. Tým Evropy zvítězil v prodloužení 4:3.

 

Po sezóně 2010 se celkové statistiky mění následovně:

Mistrovství republiky - účast 6 x v šesti letech ve třech různých klubech - pokaždé zisk titulu a zlaté medaile !

Mistrovství světa 97 WSI - účast 2 x ve dvou letech - pokaždé zisk titulu a zlaté medaile!

Bilance sezóny 2010/2011 v kategorii 97: ve všech utkáních žákovské ligy, mistrovství republiky, mistrovství světa i utkání Evropa vs. Amerika odcházel Pavel Zacha z ledu jako vítěz, neprohrál jediný zápas v průběhu celé sezóny v této věkové kategorii.

________________________________________

Květen 2011

zařazení do letní přípravy s extraligovým starším dorostem Bílých Tygrů Liberec

________________________________________

 

První nominace do české národní reprezentace šestnáctiletých hráčů:

květen 2011 - Třemošná

Hlavním trenérem tohoto národního týmu je hokejová legenda Robert Reichel, člen vítězného týmu z Nagana, hráč NHL a dlouholetý kapitán českého národního týmu, několikanásobný mistr světa v hokeji. 

_______________________________

MEMORIÁL FILIPA VIEDMANNA

 Litvínov, extraliga ml. dorostu, 6.-7.srpna 2011

Pořadí týmů:1. Bílí Tygři Liberec, 2. Kometa Brno, 3. Slavia Praha, 4. Benzina Litvínov, 5. Ústečtí Lvi

V utkání o první dvě místa v turnaji mezi Libercem (úřadujícím mistrem ČR 8.  tříd) a Brnem (úřadujícím mistrem ČR mladšího dorostu) (výsledek zápasu 4:2), vstřelil Pavel Zacha dva góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Při závěrečném ceremoniálu převzal z rukou Roberta Reichela cenu pro nejlepšího útočníka turnaje. Na tomto turnaji sledoval Robert Reichel, trenér české U-16, hráče vhodné pro českou nejmladší reprezentaci.

 

TURNAJ PĚTI - PARDUBICE - ELSD(13.-14. 8. 2011

Poprvé v životě účast na turnaji s ročníkem 1994.

PZ hrál na postu centra 2. lajny všechny herní situace.

Konečné pořadí:1. Č. Budějovice, 2. Liberec, 3. Olomouc, 4. Zlín, 5. Pardubice

 

ČESKÁ REPREZENTACE ŠESTNÁCTILETÝCH - PRVNÍ ZÁPAS 

Česká republika - Kanada 2:3

ČR, Písek 15. srpna 2011, oficiální první přípravný zápas nové U-16 pod vedením trenéra Roberta Reichela.

Pavel Zacha, ve věku teprve čtrnácti let, odehrál celé utkání na pozici centra druhého útoku.

 

Red Bull Hockey Rookies Cup Tournament U-16 Salzburg 2011

    První reprezentační gól  na oficiálním mezinárodním turnaji. V první utkání na turnaji se utkala česká U-16 s rakouskou U-17. Češi zvítězili 7:3. Pavel Zacha, jediný hráč na turnaji ročníku 97, dával branku na 3:1, Rakušanům se v poslední třetině podařilo vyrovnat ma 3:3, ale potom Češi v posledních pěti minutách vstřelili čtyři góly a jasně zvítězili.

    Český tým na turnaji exceloval s výsledky: ČR - RAKOUSKO (U17) 7:3, ČR - RUSKO 7:4, ČR - KANADA 8:1 (dalšími účastníky bylo Slovensko a Lotyšsko).

Po dvou dnech turnaje a dvou zápasech byl Pavel Zacha se čtyřmi kanadskými body (1+3) mezi osmi nejproduktivnějšími hráči turnaje. Bohužel, v sobotu dostal horečku a z turnaje před posledním zápasem ze zdravotních důvodů odcestoval.

 

První dva body v kategorii ELSD v přípravném utkání:

Tipsport Aréna Liberec 30.8.2011

Přípravné utkání Liberec - Pardubice 7:3

První dva body 1/1 ze hry v ELSD

První dva body z extraligového soutěžního utkání SD:

Hradec Králové - Liberec 25.9.2011

Přímý souboj o druhé místo v ELSD, H. Králové - Liberec 0:3

Pavel Zacha, 1 gól (vítězný gól utkání), 1 přihrávka

 

První trénink s extraligovým týmem mužů Bílí Tygři Liberec

26. října 2011, dopolední trénink 10.15 - 11.00, malá hala

věk: 14 roků, 6 měsíců

 

První extraligový zápas v kategorii juniorů

3. března 2012, věk 14 roků, 11 měsíců

NOEN Extraliga juniorů: TJ Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 6:5 PP

      Liberec poprvé v sezóně zvítězil v prodloužení. Prohrával už 0:3, ale nakonec dotáhl utkání k vítězství v prodloužení. Pavel Zacha nastoupil na postu centra 2. lajny s Dlouhým a Psotou na křídlech. V první třetině nenastupoval na oslabení ani na přesilovky, od druhé třetiny už byl hodně na ledě a odehrál také zbývající přesilové hry. V zápase se dostal to tří vyložených šancí, ale zlínského Svobodu překonat nedokázal. První vystoupení v této kategorii určitě nedopadlo špatně, navíc se tým Liberce na předposledním místě tabulky zase po delším čase mohl radovat z vítězství.

Byl úspěšné překonán další výkonnostní stupínek. Pavel nastoupil proti hráčům starším o šest až sedm roků a dokázal, že takové zápasy může hrát.

 

Play-off ČR extraligy staršího dorostu 21.3.2012 (roč. 1994)

Bronzová medaile -  Bílí Tygři Liberec

Liberec pozbyl finálové šance na ledě Sparty po prohře 5:3, přestože jako nejmladší hráč na ledě otevřel PZ v první třetině skóre zápasu na 1:0 střelou nad lapačku sparťanského golmana.

Liberec vedl dokonce 2:0, ale vedení ztratil ve druhé třetině.

Bronzová medaile je velký a naprosto nečekaný úspěch, o kterém před sezónou nikdo vážně neuvažoval.

Pavel Zacha hrál na ledě důležité situace a zaznamenal 5 kanadských bodů v sedmi zápasech play-off.

 

Mládežnické mistrovství České republiky mladšího dorostu v ledním hokeji

Bronzová medaile - Liberec 28.3. - 1.4.2012

O necelý týden později získal další republikovou bronzovou medaili v kategorii mladšího dorostu.

Pavel Zacha fungoval jako centr první lajny a v některých situacích jako obránce. Třetí místo ve starším dorostu bylo velké překvapení, v mladším dorostu jsme naopak čekali víc. Pokažený zápas s Chomutovem plný velkých chyb zhatil šanci na sedmý titul v řadě. S devíti kanadskými body byl druhý v kanadském bodování v absolutním pořadí všech hráčů a první v týmu Liberce.

 

 

 U17 - turnaj pěti Chomutov srpen 2012

Jako patnáctiletý hráč zaznamenal Pavel Zacha první hattrick v české sedmnáctce. 7.8.2012 - Kadaň, Česká republika - Německo 7:0. Byl zaznamenán třetí, pátý a šestý gól. Nejhezčím okamžikem zápasu byl Pavlův druhý gól, kdy golafovou střelou zmrzil německého golmana do levého víka a poslal mu láhev s pitím až na plexisklo. Vysocwe efektní trefa byla označena jako nejhezčí moment zápasu.

 

Extraliga juniorů

První gól v extralize juniorů.

Zápas v Plzni 31.8.2012, Plzeň - Liberec 1:5 (Pavel Zacha vstřelil vítězný druhý gól Liberce v 8. minutě zápasu, hrál na postu centra 1. lajny, branka padla v přesilové hře 5 na 4)

 

První dva body v jednom zápase extraligy juniorů

Domácí utkání dne 27.9.2012 Liberec - Vítkovice 5:3

Pavel Zacha zaznamenal 1 gól a jednu první nahrávku. Nejprve se mu v útočném pásmu podařilo zachytit rozehrávku soupeře a z první poslat puk na úplně volného spoluhráče Adama Chlapíka, který jej uklidil do prázdné brány. Gól znamenal vedení 1:0 v zápase. Po sklepnutí od stejného spoluhráče ve středním pásmu do jízdy se podařilo přebruslit obránce Vítkovic a zvýšit blafákem na 3:1 pro Liberec.

Po osmém kole ELJ je Pavel Zacha jediným hráčem ročníku 1997, který nastoupil v této soutěži. Odehrál všech osm zápasů na postu centra druhé lajny, hraje oslabení i přesilovky. V osmi zápasech prozatím zaznamenal 7 kanadských bodů. V ročníku 1996 prozatím nastoupilo v juniorské extralize 5 hráčů - nejlépe bodující hráč má 3 kanadské body. V kategorii 1995 prozatím nastoupilo 24 hráčů. V kanadském bodování ročníku 95 by byl Pavel Zacha na druhém místě za hráčem, který má na svém kontě 8 bodů. Toto jsou údaje k datu 30.9.2012.

 

5.-10. listopadu 2012 - U17 Trojutkání ČR - Finsko

Roudnice nad Labem 3:2, Slaný 3:5, Litoměřice 6:5 PP

Díky dvěma výhrám ze třech možností zaznamenali hráči U17  srážení v posledním období špatnou bilancí s týmy z nejsilnějších zemí potřebný úspěch. Kluci vytvořili skvělou partu a hráli skutečně jako tým.

Pavel Zacha (15 roků 7 měsíců)stal asistentem kapitána, akci odehrál na postu centra první lajny a první přesilovkové formace. Hrál oslabení a koncovky zápasů. Ve třech zápasech s Finy zaznamenal 6 kanadských bodů (2/4). V prvním zápase v Roudnici 1/1, kdy asistence byla na branku, kterou se podařilo Čechům vsítit několik zlomků vteřiny před závěrečnou sirénou. Ve třetím zápase zaznamenal 4 kanadské body (1/3).

Poprvé:

- jako mladší hráč v reprezentaci byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu (po posledním utkání v Litoměřicích)

- poprvé v reprezentaci zaznamenal 4 kanadské body (1/3) v jednom zápase

- poprvé nastoupil ve starším ročníku repre ve funkci "A" asistenta kapitána

 

13. listopadu 2012 první start v mužích

European Trophy  SC Bern - Bílí Tygři Liberec 5:4 PP

Pavel Zacha poprvé odehrál zápas v nejvyšší kategorii mužů ve věku 15 let 7 měsíců. Zařadil se tak mezi vůbec nejmladší hráče naší hokejové historie, kteří takovou výzvu zvládli. Měl navíc velké štěstí. S ohledem na výluku v NHL si mohl na tréninku před utkáním  zatrénovat v jedné formaci s předními hráči NHL Waynem Simmondsem (Philadelphia)a Chrisem Stewardem. A v Bernu, kde měl mnoho střídání a odehrál plnohodnotný zápas, dokonce mohl hrát proti hvězdě NHL nejvyššího formátu, jedničce draftu z roku 2009, Johnovi Tavaresovi.

Ostrý start v mužích je mezníkem celé dosavadní hokejové kariéry. Ve dvanácti letech okusil extraligu mladšího dorostu, ve třinácti letech extraligu staršího dorostu, ve čtrnácti extraligu juniorů a v patnácti nastoupil poprvé za muže. První část kariéry se vydařila skvěle.

 

22. prosince 2012

První dva kanadské body v reprezentaci do osmnácti let

Třemošná - mezistátní utkání U-18 Česko - Rusko 4:2

 

Patnáctiletý Pavel Zacha ve svém prvním startu v osmnáctce zaznamenal dvě první asistence a výrazně se podílel na vítězství našeho týmu. V úvodu zápasu zvládl náročnou situaci v obranném pásmu a přihrál na náš vedoucí gól. V samotném závěru, kdy Rusko odvolalo brankáře a usilovalo za stavu 3:2 o vyrovnání, vyvezl Pavel Zacha puk z obranného pásma a před útočnou modrou čarou jej přihrál spoluhráči, který pečetil naši výhru do prázdné branky na konečných 4:2.

 

23. prosince 2012

První gól v reprezentaci do osmnácti let

Třemošná - mezistátní utkání U-18 Česko - Rusko 2:6

Ve druhé třetině za nepříznivého stavu 0:3 využil Pavel Zacha přihrávku Vopelky od mantinelu a překonal ruského brankáře střelou mezi betony. Vykřesanou naději na zvrat v utkání jsme potvrdili i další brankou na 2:3, ale to bylo z naší strany všechno. Pamětní puk, kterým byl vstřelen první gól, přivezl Pavlovi na střídačku jeho spoluhráč Rob, oblékající dres Českých Budějovic.

 

Sezóna 2012/2013

Pavel Zacha vytvořil jako patnáctiletý hráč historický rekord v počtu získaných bodů v extralize juniorů ve své věkové kategorii. V rámci 32 zápasů základní části, deseti zápasů nadstavbové části o play off a pěti zápasů play off odehral dohromady 44 zápasů a nashromáždil 44 kanadských bodů (stejný počet bodů ještě dříve dosáhl hráč NHL Michael Frolík, který k tomu ale dříve při jiném systému soutěže a větším počtu účastníků potřeboval odehrát 51 zápasů). Dařilo se mu zvýšit spoji produktivitu zvláště v bojích o všechno v závěru sezóny, rozhodovat důležité zápasy.  Přestože se Bílí Tygři Liberec část základní části pohybovali dlouho na předposlední pozici, nakonec skončili desátí, v play off dokázali přejít přes favorizovaný Třinec a byli vyřazeni až v semifinále Vítkovicemi, které nakonec získaly mistrovský titul.

Jako na nejvyšší cíl sezóny sezóny bylo pohlíženo vedle startu v kategorii mužů v dresu Liberce proti SC Bern v rámci European Trophy (listopad 2012)nebo vrámci baráže start v 1. lize mužů za Benátky nad Jizerou (únor 2013), tedy vše stále ještě v patnácti letech, tak nejvyšším cílem sezóny bylo určitě pokusit se o nominaci osmnáctiletých hráčů na dubnové Mistrovství světa v ruské Soči, dějišti příští zimní olympiády.

Tento cíl se podařilo splnit a čerstvě šestnáctiletý Pavel Zacha mohl odletěd na své první Mistrovství světa. Jedním z opravových svátků byl moment, kdy v generálce na mistrovství - v posledním přípravném zápase už v samotném dějišti nastoupil na pozici centra první lajny se spoluhráči Kubalíkem a Indrákem v centru první lajny proti Kanadě, kde proti němu nastupoval další výjimečný hráč, stejně starý Connor McDavid.

http://www.hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=Pavel-ZachaJsem-stastnyze-mohu-reprezentovatKdo-by-si-nepral-medaili-z mistrovstvi-sveta-7525