Kategorie: Domů

Red Bulls Hokej U16 Rookies CUP Salzburg 2011

 

Red Bull HOCKEY ROOKIES CUP U-16 SALZBURG 2011

 

     Na srpnovém turnaji v Rakousku vstupují již tradičně mladí hokejisté na oficiální mezinárodní scénu. V tomto roce se turnaje zúčastnily šestnáctileté reprezentace Slovenska, Ruska, Kanady, České republiky, Lotyšska a sedmnáctiletá reprezentace domácího Rakouska.

 

     Českou nejmladší reprezentaci vede jako trenér výrazná osobnost zlaté éry českého hokeje, bývalý hráč NHL, kapitán české hokejové reprezentace, několikanásobný mistr světa a vítěz z  Nagana, Robert Reichel. A podle prvních výsledků se zdá, že s ním přichází do českého hokeje nový vítr, který může vyvolat novou toužebně očekávanou úspěšnou vlnu.

 

     Po letech permanentních neúspěchů a špatných informací z mezinárodních mládežnických akcí přicházejí první skvělé zprávy z Rakouska. Ještě v loňském roce přivezla tehdejší česká „šestnáctka" ze Salzburgu  desetigólovou porážku od Rusů. V tomto roce dosáhla tyto výsledky:

 

CZECH REPUBLIC - AUSTRIA (U17) 7:3

CZECH REPUBLIC - RUSSIA 7:4

CZECH REPUBLIC - CANADA 8:1

 

     Jediným účastníkem v reprezentačních týmech na turnaji, který byl o rok mladší, ročník 1997, byl Pavel Zacha. Hrál na pozici centra druhé lajny. 

 

    Svůj první reprezentační gól vstřelil hned v prvním utkání turnaje proti Rakousku, kdy zvyšoval na 3:1 střelou zápěstím, která zazvonila o pravou tyč a odrazila se do brány.

    Po dvou dnech byl se čtyřmi kanadskými body mezi sedmi nejproduktivnějšími hráči celého turnaje, v rámci českého týmu na 1.-2. místě.

     Bohužel, vzhledem k viróze odcestoval z turnaje před posledním dnem, kdy se ČR jako vítěz skupiny utká opět s Ruskem o celkové první místo.

      Přesto, vystoupení velkomeziříčského odchovance a celé naší nejmladší hokejové reprezentace je možné označit jako skvělý úspěch a dobrou zprávu pro celý český hokej. Zaznamenat ve třech utkáních proti nejsilnějším týmům na světě, kam Rusko a Kanada neodmyslitelně patří, celkem 22 gólů, to je zpráva jako z jiného světa.

      Český tým se opírá o vynikající 190 cm vysoké brankáře. Na čtyřech letních týdenních nesmírně náročných tréninkových kempech trenéři pracovali s hráči, vštípili jim moderní náročný herní styl, založený na skvělém bruslení, kolektivním pojetí, aktivním napadání, obětavosti, tvrdé hře a týmové soudržnosti.

     Moderní hokej v českém pojetí slavil v Rakousku výrazný úspěch.  Podobné výsledky vracejí ztracený respekt české hokejové škole.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.